Jak powstała nasza akademia piłkarska?

Akademia Piłkarska Bolluś powstała  4 września 2012r., czyli tuż po zakończeniu piłkarskich mistrzostw Europy w naszym kraju. Niestety naszej reprezentacji nie udało się wtedy osiągnąć oczekiwanego sukcesu. Narodził się pomysł, aby stworzyć szkółkę piłkarską. Założono, że będzie ona od najmłodszych lat kształtować małych sportowców, którzy w przyszłości zasilą szeregi reprezentacji naszego kraju. Taki właśnie jest główny cel sportowy jaki stawiamy sobie w Akademii – wychować i wyszkolić reprezentantów kraju. Natomiast celem nadrzędnym jest pomoc w wychowaniu dobrego człowieka. Duży nacisk kładziemy na wpojenie dzieciom zasad fair play takich jak wzajemny szacunek do kolegów, przeciwnika, dorosłych, oraz zrozumienie i pomoc innym osobom.

W chwili obecnej w naszej szkółce trenuje już ponad 50 dzieci w wieku 2-9 lat. Zawodnicy podzieleni są na grupy treningowe w zależności od wieku i umiejętności jakie posiadają w danym momencie. Treningi tworzone i prowadzone są w taki sposób, aby dostarczały naszym dzieciom jak najwięcej radości, bo nie ma nic wspanialszego niż uśmiech dziecka po ciężkim treningu i jego słowach, że nie może się doczekać następnych zajęć.

Zawsze staramy się aby dzieci trenowały w jak najlepszych warunkach. Dokładamy wszelkich starań aby wynajmowane przez nas obiekty sportowe były bezpieczne i spełniały wszelkie wymogi dotyczące zajęć piłkarskich. W okresie wiosenno-jesiennym trenujemy na orlikach. W okresie zimowym trenujemy na dużych halach sportowych oraz salach gimnastycznych. Staramy się aby godziny treningów były tak dobrane aby każdy mógł zdążyć na zajęcia, jak również nie wracać do domu zbyt późno. Działania skupiamy wokół dzielnicy Gumieńce, gdyż na ten moment, właśnie na Gumieńcach mieszka najwięcej naszych Bollusiów. Oczywiście zapraszamy do nas wszystkie chętne dzieci bez względu na to gdzie mieszkają. Nie prowadzimy selekcji, dlatego każdy może przyjść i spróbować swoich sił, a nasi trenerzy dokładają wszelkich starań, aby każdy wyniósł z treningów jak najwięcej nowych umiejętności, wiedzy oraz dobrych zachowań.

Nasi trenerzy

 

Trener Michał Stelmaszczyk, jeden z pomysłodawców i założycieli Akademii Piłkarskiej Bolluś. Wieloletni trener w klubie Salos Szczecin, gdzie największym sukcesem było zdobycie przez jego podopiecznych wicemistrzostwa Polski w kat. U-11. Posiada dyplom trenerski UEFA B, wychowawca i kierownik kolonijny. Trener w Akademii Piłkarskiej Bolluś od 2012r. Zawsze uśmiechnięty z rewelacyjnym podejściem do dzieci.

Trener Arkadiusz Jurek, posiada dyplom UEFA C. Pasjonat piłki nożnej od najmłodszych lat, który zaraża pasją wszystkich dookoła. Wychowawca kolonijny i trener w Akademii Piłkarskiej Bolluś od roku 2014.

Podczas zajęć sportowych, dzieci poprzez zabawę, rozwijają i doskonalą cechy motoryczne, takie jak szybkość, zwinność, równowaga, skoczność czy siła. W pierwszej kolejności budujemy mocne fundamenty sprawnościowe, a dopiero później wykorzystujemy to do nauki techniki i taktyki gry w piłkę nożną.

 

Turnieje piłkarskie i imprezy sportowe

Wielokrotnie zawodnicy naszej Akademii brali udział w turniejach regionalnych czy ogólnopolskich , zawsze zbierając pozytywne opinie. Zbieramy doświadczenie grając nie tylko z najsilniejszymi zespołami w województwie ale również z innymi zespołami wybranymi w taki sposób aby każdy z zawodników mógł zagrać i zaprezentować swoje umiejętności na swoim poziomie umiejętności. Kładziemy duży nacisk na organizacje meczów sparingowych, festynów i innych imprez sportowych, aby każdy z zawodników czuł się potrzebny i dowartościowany a wraz z nim jego rodzice i opiekunowie, którzy stanowią nieodłączny, pozytywny i niezastąpiony element w układance jakim jest szkolenie małego piłkarza.

W okresie zimowych i letnich wakacji organizujemy półkolonie i obozy piłkarskie na których dziecie trenują i bawią się pod okiem wykwalifikowanej kadry wychowawczo-trenerskiej. Zapewniamy opiekę, szkolenie, wyżywienie i atrakcje dla każdego uczestnika.

Akademię Piłkarską Bolluś tworzą zawodnicy, trenerzy, rodzice i opiekunowie oraz wszyscy Ci, którzy trzymają za nas kciuki.

Uczymy piłki nożnej poprzez zabawę!

Można nas znaleźć na:
www.facebook.com/APBollus
www.bollus.pl
mail: biuro@bollus.pl
Michał Stelmaszczyk
tel. 509 214 126